Category: 
Sort by: 

Meadows, Brad Principal
Wigley, Shane Assistant Principal
Smith, Cheryl Assistant Principal

Acevedo, Juan Eastern Hemisphere
Anderson, Teresa 7th Grade Language Arts
Belk, Coach Technology Foundations
Browning, Natalie 6th Grade English
Bruno, Robin 8th Grade Math
Bryant, Sarah Special Education
Byrd, David Special Education Teacher
Casey, Craig Athletic Director/Football Coach
Coker, Niki 6th Grade Social Studies
Cox, Candace Special Education
Creager, Laura 6th Grade Science
Evans, Danielle 7th Grade CCSS Math/Accelerated
Ferrell, Misty 7th Grade Science
Fisackerly, Missy 8th Grade Language Arts
Fleming, Shannon Guidance Counselor
Frayser, Emily 8th Grade Science
Green, Tabitha Eastern Hemisphere
Greenslade, Lucy 6th Grade Language Arts
Griffus, Amanda Special Education Teacher
Hood, Heather Technology Foundations
Huffman, Amanda Speech Pathologist
Keen, Ariel 7th Grade Language Arts
Kinney, April Teacher
Lacey, Ashton English 8
Lawrence, Courtney Special Education Teacher
Laxton, Michelle Librarian
McCool, Cindy 6th Grade Math
McLemore, Ben Band Director
Meadows, Brad Principal
Newsom, Ashley Special Education
Newton, Rebecca 8th Grade Science
Pulse, Nikki Special Education
Ramsay, Shirley 6th Grade Math
Rice, David US History
Rice, Judy ALC Teacher
Roehm, Kathryn Spotlight & Art
Scudder, Stephenie Special Education Teacher
Smith, Melody 8th Grade English
Sowell, Heather 7th grade Language Arts
Spivey, Cindy Special Education Teacher
Taylor, Cameron 6th Grade Science & Social Studies
Taylor, Hannah 8th Grade Math
Thomas, Allie Special Education
Thomas, Valory 6th Grade Math
Weaver, Molly 6th Grade English
Western, Amanda 8th Grade Math
Wilbanks, Samantha 7th Grade Math
Wilkerson, Jennifer 7th Grade Math
Williams, David Physical Education
Wilson, Rita Choir
Wiltshire, James 7th Grade Science

Allen, Jessica Personal Care Asst.
Dickenson, Austin Computer Tech
Fitch, Stacie Physical Therapist Asst.
Fleming, Shannon Guidance Counselor
Ford, Beth ELL Teacher
Hoggard, Kristin Occupational Therapist
Johnson, Christina Special Education Assistant
Klinger, Jennifer Classroom Tech Coach
Lindsey, Kasey Special Education Assistant
McInvale, Amy Positive Behavior Specialist
McRee, Tracie Clerical
Mobley, Jane TST Interventionist/STC
Olson, Amy Special Education Assistant
Perkins, Ann-Marie Bookkeeper
Rhines, Melia Nurse
Sandridge, Susan Therapeutic Specialist
Shuttleworth, Ellen ADA Clerk
Tedder, Tana Instructional Asst.
Wardlaw, Naomi MSIS
Young, Tonya Guidance Counselor

Smith, Leigh PTO President